Інформація з оподаткування в Австрії

Характеристика корпоративного та податкового законодавства Австрії

Інформація про компанії в Австрії

Пропозиція щодо реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю в Австрії

 

1. Податок на прибуток і податки у джерела

Компанія визнається податковим резидентом Австрії, якщо виконується хоча б одна з таких умов: вона зареєстрована (інкорпорована) в Австрії, або її управління і контроль здійснюється з території Австрії.

Весь загальносвітовий дохід компаній - податкових резидентів Австрії обкладається корпоративним податком. Основна ставка корпоративного податку складає 25%.

В Австрії встановлено мінімальний податок на прибуток для компаній, які зазнали збитків (для цілей оподаткування). Мінімальний податок сплачується щоквартально і складає EURO 437,50 для GmbH і EURO 875 для AG; протягом перших чотирьох кварталів після заснування мінімальний податок знижується до EUR 273 за квартал.

При розподілі дивідендів іноземним акціонерам, в Австрії утримується податок у джерела за ставкою 25%. Цей податок може бути знижений або усунутий тільки в разі, якщо застосовується податкова угода між Австрією і країною акціонера, або Директива ЄС про материнські та дочірні компанії.

Якщо австрійська компанія має іноземні дочірні компанії, отримані дивіденди і прибуток від продажу, їх акцій можуть бути звільнені від податку в Австрії при виконанні певних умов:

- частка участі австрійського акціонера в капіталі становить не менше 10%;

- період володіння акціями становить не менше 1 року;

- дочірня компанія не використовується для ухилення від податків (сукупність умов щодо характеру діяльності дочірньої компанії, мінімальної ставки податку в її країні тощо);

Податки у джерела:

- при виплаті відсотків за позиками іноземним кредиторам - 0%;

- при виплаті ліцензійних платежів (роялті) іноземним ліцензіарам - 20%.

2. ПДВ

ПДВ - побудований за принципами єдиної європейської системи, загальна ставка 20%.

3. Податок на нерухомість

Податок на нерухомість щорічно стягується з австрійської нерухомості виходячи з її стандартної оціночної вартості (Einheitswert), яка зазвичай істотно нижче ринкової. Ефективна ставка податку залежить від передбачуваного використання нерухомості, а також від муніципалітету, де розташований об'єкт.

4. Податок на передачу нерухомості

Стягується при придбанні нерухомого майна в розмірі 3,5% від ціни придбання. Додатково стягується реєстраційний збір у розмірі 1,1%.

5. Державне мито

Мито стягується при укладанні контрактів щодо певного переліку угод, якщо однією зі сторін є австрійська компанія або якщо об'єкт угоди має відношення до Австрії. Найбільш поширені види оподатковуваних адміністративним збором документів: договори оренди (лізингу), сертифікати облігацій, векселі, договори цесії (обкладаються за ставкою від 0,13% до 1% від суми договору). Договори позики адміністративним збором не обкладаються.

6. Податок на передачу капіталу

Стягується при збільшенні капіталу австрійської компанії акціонерами в розмірі 1% від суми збільшення.

  

Є питання? Зв'яжіться з нами:

тел: +38 (044) 498-28-79
e-mail: kyiv@amondsmith.ua

Режим роботи:
пн. - пт.: с 09 - 00 до 18 - 00 (без обіду)
сб. - нд. - неробочі дні