Реєстрація компаній на Кіпрі

Переваги юрисдикції

Вартість і строки реєстрації компанії і подальшого обслуговування

Необхідна інформація для реєстрації компанії на Кіпрі

Загальна інформація про юрисдикції

 

Переваги юрисдикції

За Кіпром по праву закріпилася репутація надійного центру для побудови міжнародних компаній. Це пояснюється стабільністю його правової системи і місцем в міжнародному устрої. У квітні 2004 року Республіка вступила до ЄС, а в 2008 році приєдналася до Єврозони.

Правова система, заснована на загальному праві і низькі ставки податку (ставка корпоративного податку - 12,5%), роблять кіпрські компанії привабливою формою для побудови холдингів. Кіпрські холдинги можуть скористатися перевагами розвиненої мережі Угод про уникнення подвійного оподаткування. При дотриманні певних умов це дозволяє при виплаті дивідендів, відсотків або роялті знизити ставку податку у джерела до 5% або до нуля. Кіпрська компанія також буде ефективна як елемент захисту російських активів, а репутація Кіпру дозволить вести діяльність як в Росії, так і в ЄС.

Вартість і строки реєстрації компанії і подальшого обслуговування

Найменування послуги

Вартість послуги

Вартість реєстрації компанії

€3 390*

Щорічні збори (з другого року існування компанії)

€1100**

Послуги номінального директора/акціонера (щорічно)

Від €690/ €390

Підготовка та подача фінансової звітності (щорічно)

від €1000

Строки виконання замовлення

2-3 тижні

*Ціна включає в себе вартість послуг номінального директора та номінального акціонера. Додатково стягується держмито в розмірі €350.

** Додатково стягується держмито в розмірі €350.

Комплект документів компанії включає:

    1. Свідоцтво про реєстрацію (Certificate of Incorporation)

    2. Договір про створення і Статут (Memorandum and Articles of Incorporation)

    3. Свідоцтво про акціонерів компанії

    4. Свідоцтво про директорів і секретаря компанії

    5. Свідоцтво про зареєстрований офіс компанії

    6. Сертифікати акцій (Share Certificates)

Документи по пунктам 1-5 надаються в оригіналах, завірених місцевим нотаріусом, з додаванням апостиля.

Строки виконання замовлення

Строк виконання замовлення по реєстрації нової компанії, в тому числі з обраним клієнтом назвою, становить близько 15-20 робочих днів.

Строк переоформлення готової, так званої поличної компанії (shelf company), займає 5-7 робочих днів, у разі якщо у компанії зберігається номінальний акціонер, і близько 10-15 робочих днів, у разі якщо у компанії проводиться зміна акціонера, включаючи направлення відповідної інформації реєстратору компаній Кіпру для внесення змін до Реєстру компаній і отримання нового сертифікату про акціонерів з апостилем.

 Довідка з податкового органу

За додаткову плату (€450) можливе отримання довідки з податкового органу Кіпру, яка підтверджує, що компанія є податковим резидентом Республіки Кіпр. Подібна довідка необхідна в разі використання компанії в цілях застосування угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Послуги номінального директора

Вартість послуг номінального директора становить €690 на рік. У цю суму включені:

  1. Генеральна довіреність з додаванням апостиля, що видається номінальним директором вказаній клієнтом особі строком на 1 рік або більше;
  2. Угоди про звільнення від відповідальності номінального директора компанії (Agreement for the Provision of Nominee Services/Indemnity Agreement). На підставі даного документа бенефіціар приймає на себе всю повноту відповідальності за дії номінального директора компанії, що здійснюються за розпорядженням бенефіціара.

 

 

 Послуги номінального акціонера

Вартість послуг номінального акціонера становить €390 на рік. У цю суму включені:

  1. Документ про заснування довірчої власності на акції компанії (Trust deed/Declaration of Trust) (при використанні номінального акціонера)
  2. Документ про передачу акцій номінальним акціонером бенефіціару компанії (Instrument of Transfer of Shares).

Сума щорічних зборів за надання юридичної адреси, агента і секретаря складає €1100. Послуги з підготовки та здачі звітності оплачуються окремо, і дана сума залежить від кількості операцій, проведених компанією, а також від характеру діяльності компанії. Вартість складання та подання «нульової» звітності становить €1000.

Зміна акціонерів

При використанні послуг номінальних акціонерів клієнту передається трастова декларація. У разі прийняття рішення про зміну акціонера, клієнт повинен звернутися до нас для складання документа про передачу акцій, випуску нового сертифікату акцій та анулювання старого, внесення змін до Реєстру акціонерів, підписання відповідних документів у номінального директора компанії. Просимо врахувати, що Реєстр акціонерів на Кіпрі є публічним документом, і компанія повинна повідомити Реєстратора компаній про відповідні зміни в структурі компанії.

Зміна директорів

Після прийняття рішення про зміну директора компанії клієнт повинен звернутися до нас для складання протоколу про усунення старого директора і призначення нового, внесення змін до Реєстру директорів, підписання відповідних документів номінальним акціонером компанії. Реєстр директорів також є публічним документом, і Реєстратору компаній мають  повідомити про зміну директора.

Необхідна інформація для реєстрації компанії на Кіпрі

Вид компанії, який використовується в міжнародному податковому плануванні

Компанія з обмеженою відповідальністю, яка може бути за своїмподатковим статусом резидентом або нерезидентом Кіпру.

Статутний капітал компанії

Статутний капітал може бути виражений в євро. Мінімальний статутний капітал законом не встановлений і може становити 1 євро. Стандартний статутний капітал кіпрської компанії становить 1 000 євро. 

Акції компанії

Можливі наступні види акцій: іменні, з номінальною вартістю, привілейовані, що підлягають погашенню, акції без права голосу. Акції на пред'явника заборонені. 

Дозволені види діяльності

Будь-яка НЕ заборонена законом діяльність. На проведення банківських, страхових операцій і для надання послуг перестрахування необхідна спеціальна ліцензія.

Оподаткування компанії

З 1 січня 2013 року всі знову зареєстровані компанії Кіпру обкладаються 12,5% податком з прибутку. Дивіденди, що виплачуються кіпрським податковим резидентам, підлягають оподаткуванню за ставкою 17%, якщо не може бути застосовано звільнення від оподаткування при дотриманні певних умов. ПДВ - 19%. 

Заснування компанії

Особиста присутність власників при реєстрації компанії не потрібна. При реєстрації компанії представляється Установчий договір (Memorandum of Association) і Статут (Articles of Association) до Реєстру підприємств, а також потрібна сплата відповідного реєстраційного мита.

Акціонери компанії

Мінімум один акціонер. Деталі щодо акціонерів фігурують в публічних звітах, але анонімність може бути забезпечена шляхом призначення номінальних акціонерів.

Вимога до назви компанії

У найменуванні компанії може бути використаний латинський або грецький алфавіт. Відповідно до вимог, що пред'являються в Реєстрі, може знадобитися переклад назви на грецьку або англійську мову для контролю, щоб найменування не було небажаним. Компанія не може використовувати найменування вже зареєстрованої раніше компанії або найменування, яке може призвести до плутанини. Будь-яке найменування, яке якимось чином асоційоване з королівським або урядовим патронажем, неприпустимо. Заборонено використовувати слова/словосполучення asset management, asset manager, assurance, bank, banking, broker, brokerage, credit, currency, custodian, custody, dealer, dealing, deposit, derivative, exchange, fund, insurance, lending, loan, lender, option, pension, portfolio, reserves, savings, security, stock, trust  або  trustees. Наступні слова, їх скорочення і іноземні еквіваленти вимагають дозволу або ліцензії:  bank, trust, building society, insurance, assurance, reinsurance. Для вказання на обмежену відповідальність компанії необхідно в кінці назви додати Limited або Ltd.

Директори компанії

Мінімальна кількість директорів - 1 (один). При цьому допустимі корпоративні директори. Щоб отримати пільги щодо оподаткування за підписаними Кіпром договорами про уникнення подвійного оподаткування з різними державами, компанія повинна мати резидентний податковий статус на Кіпрі, тобто забезпечити управління і контроль над компанією з території Кіпру. Інформація про директорів є публічною, але конфіденційність може бути збережена шляхом використання так званих номінальних директорів. 

Секретар компанії

Обов'язково.

Збори акціонерів/директорів

Збори акціонерів повинні проводитися в будь-якій країні світу не рідше 1 разу на рік. До зборів директорів немає вимог.

Зареєстрована адресу офісу

Компанія повинна мати зареєстровану адресу офісу.

Строк реєстрації компанії

Від 3 тижнів.

Щорічна фінансова звітність, щорічний звіт

Відповідно до законодавства Кіпру всі компанії, зареєстровані на Кіпрі, повинні щорічно надавати фінансову звітність (Financial Statements), завірену кіпрським сертифікованим аудитором, податкові декларації (Income Tax Returns), а також подавати щорічний звіт (Annual Return), що містить дані про адресу реєстрації компанії, статутний капітал, акціонерів, директорів і секретаря компанії.

Крім податкових декларацій, заповнених за підсумками року, компанії також повинні подавати декларацію за попереднім податком на прибуток (Provisional Income Tax declaration), а також сплачувати податок на очікуваний прибуток за поточний рік.

Документи, що зберігаються в зареєстрованому офісі

Реєстр акціонерів, директорів і секретарів, кредиторські вимоги (якщо є).

Інформація про компанію, доступна за вимогою третіх осіб

Інформація про директорів, секретаря, акціонерів, Установчий договір (Memorandum of Association) і Статут (Articles of Association), інформація про зареєстрованого агента і зареєстрований офіс.

Загальна інформація про юрисдикції

  Герб Республики КипрФлаг Республики Кипр

Республіка Кіпр - острівна держава, розташована в північно-східній частині Середземного моря на перетині шляхів до Європи, Африки та Азії. Територія 9 251 км².

Столиця

Нікосія

Населення

Приблизно 1 млн осіб.

Політичний устрій

Республіка з президентською формою правління. Політична система побудована за моделлю західних демократій. Кіпр - член ЄС з травня 2004 р.

Економіка

Основними статтями доходу бюджету є туризм і доходи від численних зареєстрованих компаній і банків.

Мова

Державні мови - грецька і турецька.

Валюта

Євро (EUR)

Правова інформація

Право

Загальне право на основі загального права Англії. 

Валютне регулювання відсутнє для компаній, що ведуть свою діяльність поза територією Кіпру. 

Договори про уникнення подвійного оподаткування

Кіпр має угоди про усунення подвійного оподаткування з більш ніж 30 країнами, в тому числі і з Росією.

Легалізація документів апостилем

Легалізація документів апостилем можлива. Гаазька конвенція від 5 жовтня 1961 р. ратифікована.

Корпоративне законодавство

Закон про компанії (Companies Law, Cap 113): Істотні поправки до цього Закону у зв'язку з підготовкою Кіпру до вступу в ЄС мали місце в 2002 р. і набули чинності 1 січня 2003 р. Згідно з цими поправками усунені відмінності між місцевими компаніями і компаніями міжнародного бізнесу (використовувалися в якості офшорних), для оподаткування став важливий виключно факт резидентного або нерезидентного статусу кіпрської компанії. Крім того, в результаті податкової реформи 2002 р. Кіпр встановив однакову для всіх компаній ставку прибуткового податку - 12,5% (на сьогоднішній момент - найнижча в Європі). Однак необхідно відзначити, що нерезидентна компанія, зареєстрована на Кіпрі, але керована із-за кордону, як правило, платить податок тільки на дохід з кіпрських джерел. 

Закон про податок на прибуток (Income Tax Law, 2002).

Є питання? Зв'яжіться з нами:

тел: +38 (044) 498-28-79
e-mail: kyiv@amondsmith.ua

Режим роботи:
пн. - пт.: с 09 - 00 до 18 - 00 (без обіду)
сб. - нд. - неробочі дні