ответы Amond & Smith Ltd. на вопросы: что такое международное налоговое планирование, оффшор, офшор, оффшорная компания, оффшорная зона, offshore, банковский счет за рубежом, off-shore, номинальный акционер, номинальный директор, свободные экономические зоны, оптимизация налогообложения и т.д.

Поширені запитання

В цьому розділі зібрані відповіді на найбільш актуальні питання на тему офшорів і міжнародного податкового планування.

Що таке офшор (офшорна компанія)?

Офшор (offshore), або офшорна компанія (можливий варіант написання — офшор, офшорна компанія), — компанія, зареєстрована в одній з держав, що надають нульовий або близький до нуля рівень оподаткування прибутків для компаній, що ведуть свою діяльність поза територією таких держав. Така компанія є основним інструментом міжнародного податкового планування.

Навіщо потрібен офшор?

Офшор — один з основних інструментів міжнародного податкового планування. Він також може використовуватися для придбання нерухомості, цінних паперів, водних і повітряних судів.

Чи законно використовувати офшор?

Подібно до будь-якого іншого інструменту, офшор може використовуватися і в легальних схемах податкового планування, і в незаконних операціях, зокрема, щодо незаконного ухилення від сплати податків і відмивання кримінальних капіталів. Законність конкретної транзакції через офшор визначаться відповідно до положень як законодавства країни її реєстрації, так і з положеннями законодавства країн інших учасників транзакції, а також положеннями міжнародних договорів. Багато розвинених країн застосовують щодо своїх резидентів певні обмеження на операції з офшором, але повна заборона практично не застосовується.

Що таке офшорна зона?

Офшорна зона (offshore zone) — держава, законодавством якої передбачено можливість реєстрації компаній, що користуються нульовим або близьким до нульового режимом оподаткування, призначених для ведення бізнесу за межами такої держави.

Усього офшорних зон налічується кілька десятків, за різними підрахунками — від 40 до 60. Точне число залежить від визначення офшорної зони, оскільки не завжди очевидно, чи є заданий режим пільгового оподаткування саме «офшорним».

У якому банку краще відкривати рахунок офшору?

Рахунок офшору не обов'язково відкривати за місцем реєстрації компанії, його можна відкрити в банках більшості розвинених країн світу. Вибір банку багато в чому залежить від того, як планується використовувати рахунок. Основні варіанти використання банківського рахунку можна умовно поділити на такі види:

  • розрахунковий (зокрема торговий) — для розрахунків по операціях з товарами, роботами, послугами;
  • інвестиційний — для розрахунків по операціях з цінними паперами;
  • ощадний — для зберігання грошових коштів на депозиті.

Можливе відкриття декількох рахунків для використання їх в різних цілях. При відкритті рахунку важливо, щоб особа, яка бажає відкрити рахунок в банку, задовольняла всім вимогам, що пред'являються банком.

Які є обмеження на використання офшору?

Багато розвинених країн вводять певні обмеження для своїх резидентів на операції з офшором (так зване антиофшорне регулювання). Повна заборона практично не застосовується. Однак можуть застосовуватися деякі дискримінаційні стосовно таких компаній заходи, наприклад, збільшення оподаткування операцій з офшорами щодо своїх резидентів, введення додаткового валютного контролю над операціями тощо.

Що таке номінальний акціонер?

Номінальний акціонер (nominee shareholder) — особа, що не має фактичних прав власності щодо компанії, що діє за вказівкою реального власника (бенефіціара) компанії, з яким його пов'язують договірні відносини. Часто послуги номінального власника використовуються офшором для збереження конфіденційності бенефіціарів.

Що таке номінальний директор?

Номінальний директор (nominee director) — директор, що не здійснює фактичного керівництва компанією, а лише діє за вказівкою бенефіціара компанії, з яким його пов'язують договірні відносини. Часто послуги номінального директора використовуються офшором для збереження конфіденційності бенефіціарів.

На відміну від терміна «номінальний акціонер», поняття «номінальний директор» не є юридично коректним, оскільки de jure директор компанії в будь-якому випадку має всі права та несе всю відповідальність у справах компанії, передбачену законом та установчими документами компанії.

Що таке міжнародне податкове планування?

Міжнародне податкове планування (international tax planning) — законна діяльність компанії з мінімізації податкових витрат, зокрема, за допомогою використання для проведення операцій компаній та інших юридичних структур, створених в державах з пільговим або нульовим оподаткуванням, зокрема, так званих офшорів.

Є питання? Зв'яжіться з нами:

тел: +38 (044) 498-28-79
e-mail: kyiv@amondsmith.ua

Режим роботи:
пн. - пт.: с 09 - 00 до 18 - 00 (без обіду)
сб. - нд. - неробочі дні